KUMAK – Mazurskie Centrum Bioróżnorodności i Edukacji Przyrodniczej w Urwitałcie

Kategoria: Badania, Inne

Polecamy zapoznanie się z działalnością otwartego w ubiegłym roku ośrodka badawczego Uniwersytetu Warszawskiego KUMAK!

Projekt pt.: Mazurskie Centrum Bioróżnorodności i Edukacji Przyrodniczej w Urwitałcie zakłada modernizację Stacji Terenowej Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego w taki sposób aby umożliwić poszerzenie dotychczasowej oferty związanej z edukacją ekologiczną. Docelowo ma stać się rozpoznawalnym punktem na mapie Mazur, zaangażowanym w regionie zarówno w działania edukacyjne jak i aktywną ochronę zasobów przyrodniczych. Jest platformą współpracy rozmaitych ośrodków, które wspólnie kształtują przyszłość w myśl zasady zrównoważonego rozwoju. Projekt zakłada również konkretne działania związane z czynną ochroną przyrody, jak np. poprawę stosunków wodnych, które zwłaszcza w ostatnich latach ulegają dramatycznemu pogorszeniu. Planowane działania mają w konsekwencji sprzyjać poprawie warunków bytowania gatunków chronionych oraz odrestaurowaniu cennych przyrodniczo siedlisk.

Poniżej znajdziecie link do artykułu, który ukazał się w najnowszym numerze pisma uczelni “UW”. Dowiecie się z niego więcej o ostatnich badaniach i wydarzeniach, w które zaangażowany był KUMAK:

Katarzyna Jäger – Mazurski mikrokosmos, pismo uczelni „UW” nr 2 (111) 2024

Oraz link do strony Mazurskiego Centrum Bioróżnorodności i Edukacji Przyrodniczej w Urwitałcie: http://mazury.biol.uw.edu.pl/