Wkraczając w świat nauki 2024. VIII Ogólnopolska konferencja młodych naukowców

Kategoria: Wydarzenia

Ogólnopolska Konferencja Młodych Naukowców “Wkraczając w świat nauki” odbywa się od 2014 roku.  Celem konferencji jest wymiana poglądów i idei młodych naukowców z całej Polski, a także możliwość nawiązania współpracy naukowej między uczelniami i ośrodkami akademickimi.

Konferencja jest wyjątkowa ze względu na jej interdyscyplinarny charakter oraz to, że jest skierowana wyłącznie do studentów, doktorantów i młodych naukowców ze stopniem doktora. Młodzi naukowcy mają szansę na zdobycie pierwszych doświadczeń w ramach prezentacji swoich wyników badań. W przyjemnej atmosferze odbywają się dyskusje i wymiana wiedzy, co jest niezwykle ważne w rozwoju naukowym.

Tematyka konferencji obejmuje zagadnienia z zakresu technologii żywności i żywienia (dyscyplina wiodąca), rolnictwa i ogrodnictwa, biotechnologii, nauk o zdrowiu, nauk biologicznych, nauk o Ziemi i środowisku, nauk chemicznych, inżynierii bezpieczeństwa, inżynierii lądowej, geodezji i transportu.

Organizatorami tegorocznej edycji konferencji są Katedra Inżynierii Bioprocesowej przy Wydziale Inżynierii Produkcji oraz Koło Naukowe PlantFood na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

20.09.2024 Uniwersytet Ekonomiczny, Wrocław

Więcej informacji znajdziecie tutaj.