56. Ogólnopolska Konferencja Mikrobiologiczna

Kategoria: Wydarzenia

„Mikrobiologiczne wyzwania – rozwiązania dla środowiska i zdrowia”

Celem konferencji jest przedstawienie najnowszych osiągnięć oraz podsumowanie dotychczasowej wiedzy w badaniach z zakresu mikrobiologii ogólnej, środowiskowej i medycznej, a także biologii molekularnej. Podczas konferencji zostaną zaprezentowane oraz przedyskutowanie wyniki najnowszych badań prowadzonych w różnych ośrodkach naukowych w kraju, w tym także postęp w wykorzystaniu nowoczesnych metod badawczych.

Konferencja pozwoli na integrację specjalistów zajmujących się różnymi dziedzinami mikrobiologii oraz na wymianę opinii o możliwościach i skuteczności stosowania najnowszych metod badawczych. Konferencja Mikrobiologiczna jest cyklicznym wydarzeniem naukowym, miejscem wymiany doświadczeń oraz dzielenia się najnowszymi wynikami badań z zakresu szeroko pojętej mikrobiologii. Ma stworzyć przyjazne forum do dyskusji pomiędzy mikrobiologami i naukowcami z dziedzin pokrewnych na tematy związane z możliwością wykorzystania mikroorganizmów w rolnictwie, ochronie środowiska czy procesach biotechnologicznych nie tylko w skali laboratoryjnej, ale także przemysłowej. Zaproszenie specjalistów mikrobiologii medycznej poszerzy tematykę konferencji o kwestie związane z dobroczynnym i szkodliwym wpływem drobnoustrojów na organizm człowieka. Ambicją Organizatorów jest zachęcenie specjalistów z różnych dziedzin do nawiązywania współpracy naukowej, która mogłaby zaowocować zwiększeniem innowacyjności i aplikacyjności prowadzonych badań.

Ważne daty:

31.07.2024 – termin zgłaszania udziału w konferencji
31.07.2024 – termin wniesienia opłaty konferencyjnej
31.07.2024 – termin przesłania streszczenia
02.09.2024 – termin przesłania posterów w formie elektronicznej

Organizatorem konferencji jest Katedra Mikrobiologii i Technologii Żywności
Wydział Rolnictwa i Biotechnologii
Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich

Konferencja odbędzie się w dniach 11.09 – 13.09.2024 na terenie Zajazdu Fojutowo, 89-504 Legbąd.

Więcej informacji znajdziecie tutaj.