Raport “Społeczna Odpowiedzialność Uczelni” już dostępny!

Kategoria: Ogłoszenia, Inne, Zielone UW

Na Uniwersytecie Warszawskim powstał raport o społecznej odpowiedzialności uczelni. Jest to pierwszy tego typu dokument strategiczny opublikowany przez uniwersytet. Zawiera informacje o działaniach i osiągnięciach uczelni w zakresie jej odpowiedzialności wobec członków społeczności UW, otoczenia społecznego i środowiska naturalnego. Publikacja raportu jest wyrazem  realizacji zobowiązań wynikających z podpisania w 2019 roku przez Uniwersytet Warszawski „Deklaracji społecznej odpowiedzialności uczelni” opracowanej dla środowiska akademickiego w Polsce i podpisanej dotychczas przez ponad 160 uczelni.

Raport obejmuje działania podjęte w latach 2020-23. Można się z niego dowiedzieć m.in. o osiągnięciach UW w obszarach mobilności, środowiska i zrównoważonego rozwoju, społeczeństwo, miejsce pracy czy architektura i przestrzeń miasta.

Dokument odnosi się do istniejących na uczelni przepisów i procedur, jak również jej dobrych praktyk. Przedstawia także wybrane wskaźniki ilościowe i pozwala określić obszary wymagające doskonalenia. Publikacją raportu UW wpisuje się w coraz szerszy trend sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju, co jest kluczowe dla identyfikacji ryzyk i planowania kluczowych zmian z zakresu oddziaływania uczelni na środowisko społeczne i naturalne.

Jak stwierdza prof. Ewa Krogulec, prorektor UW ds. rozwoju:

Chcemy, aby kwestie związane ze społeczną odpowiedzialnością uczelni stały się integralną częścią naszych badań i edukacji, a codzienne działania i procedury lepiej przyczyniały się do wyposażenia kolejnych pokoleń osób studiujących i doktoryzujących się, naszych absolwentek i absolwentów, w umiejętności i wiedzę umożliwiające podejmowanie świadomych decyzji, a w konsekwencji budowę sprawiedliwego, nowoczesnego społeczeństwa.

Raport “Społeczna odpowiedzialność uczelni” dostępny jest tu: dowiedz się więcej

Polecamy i życzymy miłej lektury!