Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Metaforyczne bukiety Rachel Ruysch | #ArtystycznyBotaniczny

Ogród Botaniczny UW zaprasza na wyjątkowy spacer edukacyjny z Ewą Szachowską, która z wielką pasją łączy w swojej pracy edukatorskiej kulturę z naturą. Tym razem towarzyszyć nam będzie Rachel Ruysch – jedna z najbardziej pozytywnych kobiet-artystek uprawiających działalność artystyczną na przełomie XVII i XVIII wieku.

Metaforyczne bukiety Rachel Ruysch – co nam mówią dzisiaj? Podążymy za kwiecistą historią życia wyjątkowej artystki, która już za życia zyskała ogromne uznanie. Układała kwiaty w charakterystyczne asymetryczne kompozycje z barokowym światłem i ciemnym tłem. Malowała rośliny w momencie ich największego rozkwitu. A wśród kolorowych kwiatów, liści i dojrzałych owoców ukrywała coś jeszcze…

Podczas spaceru dowiecie się m.in. co miało największy wpływ na jej artystyczne wybory. Jak z upływem lat zmieniała się jej sztuka i dlaczego jej prace tętnią tak wielką różnorodnością gatunków, kolorów i przepychem. Opowiadając o życiu i twórczości tej niezwykłej artystki chcielibyśmy w czasie wspólnego spaceru, korzystając z zasobów Ogrodu, przyjrzeć się uważnie roślinom, kwiatom i owocom, które były głównym przedmiotem jej artystycznych zainteresowań.

Przyjdźcie na spacer – wspólnie doświadczajmy piękna w naturze! Niech te spacery będą natchnieniem dla wrażliwych dusz! Do zobaczenia!

TERMINY spacerów:
10 i 11 maja
7 i 8 czerwca

Godzina: 13:00
Miejsce zbiórki: Kasa nr 1.
Link do wydarzenia fb: https://fb.me/e/2rsCUu2D4

Nie obowiązują zapisy. Liczba miejsc jednak jest ograniczona – 15 osób.
Aby wziąć udział w spacerze należy zakupić bilet wstępu oraz odebrać w kasie BEZPŁATNĄ WEJŚCIÓWKĘ uprawniającą do udziału w spacerze.
Spacery trwają ok. 1 godziny.

PROWADZĄCA: Ewa Szachowska

Pasjonatka roślin i historii sztuki tak z wykształcenia, jak i z zamiłowania, pracująca w obu tych obszarach.
Arteterapeutka, koordynatorka i autorka projektów edukacyjnych oraz wieloletnia współpracowniczka Fundacji Arttransfer (od 2013). Prowadzi warsztaty, oprowadzania, wykłady i różnorodne działania edukacyjne wykorzystujące medium sztuki, dedykowane głównie dorosłym, szczególnie seniorom, także osobom z niepełnosprawnością i dzieciom.
Jej drugą wielką pasją jest świat roślin, do którego często odwołuje się w czasie prowadzonych wykładów z historii sztuki. Swoimi roślinnymi fascynacjami dzieli się, prowadząc spacery edukacyjne i warsztaty tematyczne w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego( od 2019).